Blog

Mecidiyeköy Sözlü Tercüme

Sözlü Tercüme Hizmeti

Günümüzde Mecidiyeköy tercüman büroları tarafından verilen hizmetler arasında yer alan sözlü tercüme oldukça büyük bir dikkat ve uzmanlık gerektirir. Mecidiyeköy sözlü tercüme hizmetimiz alanında uzman olan kişiler tarafından profesyonel bir şekilde yerine getirilmektedir. Topyekûn bir çalışma olan simultane tercüme ve ardıl tercüme türü sözlü tercümenin ayrılmış olduğu temel çeviri türleridir. Sözlü tercüme kaynak dilde söylenilenleri hedef dile aktararak ihtiyacınız olan çevirileri sözlü olarak ifade etmektir. Sözlü tercüme Mecidiyeköy hizmetimiz tüm resmi dillerde tercüme ihtiyacınıza en iyi çözümleri sağlamaktadır. Sözlü tercüme günümüzde büyük rol oynarken hedef kişi ile dinleyiciler arasındaki bağlantıyı kurarak gerekli iletişimi sağlar.

Özellikle iş dünyasında yapılan sözlü çevirilerle birlikte en popüler kullanım alanları arasında TV programları ve röportajlar yer almaktadır. Sözlü çeviri yöntemleri kendine özgü farklı noktaları bulunan simultane ve ardıl olarak ikiye ayrılmaktadır. Mecidiyeköy sözlü tercüme hizmetimiz istediğiniz çeviri yönteminde istediğiniz süre zarfında profesyonel bir şekilde yerine getirilmektedir. Simultane çevirinin tanımı eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan tercüme hizmetini kapsamaktadır. Gerekli ekipmanlarla alanında uzman olan çevirmen eşliğinde kulaklık ve mikrofon yardımıyla eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan sözlü tercüme birden fazla çevirmen ile de birçok farklı dilde konuşmacıya aktarılabilmektedir. Her geçen gün daha fazla talep oranına sahip olan simultane çeviriler iş görüşmeleri, siyaset ve spor gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Sözlü çevirilerin önemli bir kolu olan simultane çeviriler alanında deneyimli ve profesyonel olan ekibimiz tarafından yerine getirilmektedir.

Anlık olarak yapılan simultane çevirilerde tercümanların hata yapma gibi bir lüksü de olmamaktadır.  Ardıl çevirilerde ise hiçbir şekilde teknik donanım kullanılmadan masaya oturmuş katılımcıları en iyi şekilde dinleyip gerekli notları alarak çevirinin gerçekleştirilmesidir. Mecidiyeköy sözlü tercüme hizmetlerimiz arasında bulunan ardıl çeviriler genellikle teknik toplantılar, resmi toplantılar ve gizli toplantılarda kullanılmaktadır. İş dünyasının vazgeçilmezi olan tercüme hizmetleri Mecidiyeköy sözlü tercüme büromuz tarafından üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olmuş çevirmenler tarafından profesyonel bir şekilde yerine getirilmektedir. Profesyonel hizmet anlayışı içinde güvenli olarak gerçekleştirilecek çeviriler tercüman büromuz ile titiz bir şekilde gerçekleştirilecektir.