İngilizce Tercüme Bürosu

İngilizce Tercüme Bürosu; Ülkemizde yoğun olarak tercih edilen diller arasında yer alan İngilizce yer alır. Birçok ülkenin ana dili iken dünyanın da ortak dili olması sebebiyle önemlidir. Yazışmalar ve belgeler genellikle İngilizce dili üzerinden gerçekleşir. İngilizce tercüme yapanlar her türlü belgeyi rahatlıkla çeviri yapabilecek kabiliyette olan kişilerdir. Bu nedenle de İngilizce olarak hizmet verecek tercümanlara her zaman ihtiyaç duyulur. Tercüman olmak için üniversitenin yabancı dil eğitimi veren lisans bölümünden mezun olmanız yeterlidir. Mezun olduktan sonra tercümanlık yapabilecek konumda olursunuz.

Profesyonel olarak İngilizce dilini anlamak ve çevirisini de hatasız yapmanız gerekir. Bu alanda kendinizi geliştirmeniz işinizde başarılı olmanız açısından son derece önemlidir. İngilizce yeminli tercüme bu sektörde en çok tercih edilen dildir. Yeminli tercümanlar tarafından yapılır. İmza ve kaşe yetkisine sahip çeviri yeteneği konusunda oldukça başarılı kişilerdir. Sıfır hatasız bir çeviri isterseniz bunun için yeminli tercüman ile görüşmeniz yeterlidir.

İngilizce Tercüme Bürosu, İngilizce Çeviri OfisiYabancı diller arasında en çok konuşulan İngilizce dili tercümeleri yazılı ve sözlü olarak iki gruba ayrılmaktadır. Glovega ingilizce tercüme bürosu hizmeti içinde yazılı tercüme genel olarak ticari, hukuki, teknik, tıbbi, bilimsel, akademik, edebi, finansal ve sanatsal gibi alanlarda verilmektedir. Bununla birlikte yazılı İngilizce tercümeler ithalat ve ihracat belgeleri başta olmak üzere, web sitesi, katalog, broşür, dergi, nüfus cüzdanı, pasaport, diploma, kimlik, ehliyet, transkript, imza sürgüleri gibi dokümanlarda yer almaktadır. İngilizce tercüme kategorisinde en çok tercih edilen bir diğer hizmet ise sözlü tercümedir. Sözlü tercüme genel olarak simultane eş zamanlı ve ardıl olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. İstek ve ihtiyaçlarınıza göre verilecek olan hizmetler sizlerin en iyi şekilde memnun kalacağınız şekilde sonuçlanacaktır.

 

İngilizce çeviri ofisi

Hem yazılı hem de sözlü olarak tercih edebileceğiniz İngilizce tercümeler farklı şekillerde kullanılmaktadır. Resmi kurumlarda ya da kişiler arası görüşmelerde ingilizce tercüme hizmeti farklı şekillerde verilmektedir. Genellikle resmi anlamda yazılı olarak yapılan ingilizce tercümeler yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Yeminli tercümanlar noter mührüne sahip resmi belgelere imza atma yetkisi bulunan tercümanlardır. İngilizce tercüme hizmetinde resmi alanlarda geçerli sayılacak olan yeminli tercümanların tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Belgelerde kusursuz, akıcı ve net bir dil kullanarak tercüme edecek yeminli tercümanlar İngilizceyi ana dilleri gibi kullanmaktadır. Profesyonel olarak hizmet alabileceğiniz İngilizce tercümeler sorunsuz bir şekilde işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Noter onaylı ingilizce tercüme bürosu

Uluslararası sözleşmelerinizi veya resmi mecralara sunulması gereken belgelerinizin noter onaylı İngilizce tercüme kapsamında yapılmaktadır. Noter onaylı olması istenen resmi belgelerin, noter onayına sunulabilmesi için tercüme bürosunda çalışan, gerekli bölümlerden mezun olmuş, noter huzurunda yemin ederek yemin zaptına sahip tercümanlar ile çalışılması gerekli olmaktadır. Bu nitelikler kapsamında noter onaylı ingilizce tercüme hizmeti gerçekleşmekte ve tercümanın kaşe ve imzası ile resmi bölümlerde bir geçerliliğe sahip olması sağlanmış bulunmaktadır. Kaliteli hizmetler sunan, alanında tanınmış ve müşterilerini referans gösteren itibar sahibi tercüme büroları ile iletişim kurulması konusundaki ciddiyet önemle vurgulanmaktadır. Her sektörde olduğu gibi çeviri sektöründe ve noter onaylı İngilizce tercüme konusunda da fazlası ile dolandırıcılığa başvuran kişiler mevcut olmaktadır. Bu hassasiyet göstermeniz, olası problemlerin önünü kesmektedir.

Nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, uyruk değiştirme, evlat edinme, boşanma evrakları, akademik alandaki lisans belgeleri, sözleşmeler, anlaşma belgeleri gibi resmi ve bir o kadar önemli belgeleri için noter onaylı İngilizce tercüme hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Maksimum seviyede başarılı çeviri çalışmaları yapılması hedeflenmekte ve sıfır hata kapsamında hizmetler sergilenmektedir. Müşterilerin, tüm çeviri hizmetlerinde olduğu gibi noter onaylı İngilizce tercüme çalışmalarında da eksik veya yetersiz gördüğü konulardaki düşünceleri dikkate alınarak güncellemelerin gerçekleştirilmesi ve daha iyisi için değil sektörde en iyisi olmak için çalışılmaktadır. İmkânsız diye bir durum söz konusu olmaksızın karşılaşılan tüm sorun veya problemler kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Noter onaylı tercüme yaptırdığınız belgenizi ülkemizde kullanabilirsiniz. Eğer ki yurtdışında kullanacaksanız da kaymakam veya valilikten apostil onayı da almanız gerekir. Bu onaydan sonra tüm gerekli olan kurumlarda ya özel şirketlerde geçerli bir belgeniz olabilir. Evraklarınızın geçerlilik süresi de son derece önemlidir. Noterin tasdik ettiği günden itibaren belirli bir süreliğine geçerli olan belgenizi tekrar çeviri yaptırabilirsiniz. Noter ile bu durumu detaylı bir şekilde konuşup sonrasında onaylatırsanız tekrar bir zahmete girmemiş olursunuz. Ülkemizde İngilizce tercüme büroları arayışına girdiyseniz bu konuda faydalı sitelere göz atabilirsiniz. Size bulunduğunuz ilçeye kadar tüm büroları sıralayarak seçenekleri gözler önüne serebilir. Sizde beklentilerinize göre karar verebilirsiniz.